ART / Lithographs / Litograph in colors 8849341
*
nr 884 9341
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Madeleine Pyk (b. 1934), 39/250, signed. 'Cyklist på Slussen', subject: 45x54,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Madeleine Pyk (f. 1934), 39/250, signerad. 'Cyklist på Slussen', motivet: 45x54
Madeleine Pyk, born 1934 in Stockholm.
Droit De Suite
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday Mars 31 2014
at 20:07:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/3 16:23:27
1
1.200 kr
31/3 18:46:39
2
1.100 kr
31/3 18:49:33
2
1.300 kr
31/3 20:02:10
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2114 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. "Skeppsholmen". S..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 18:23
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, born 1934 in Stockholm.
nr 884 9341
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Madeleine Pyk (b. 1934), 39/250, signed. 'Cyklist på Slussen', subject: 45x54,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Madeleine Pyk (f. 1934), 39/250, signerad. 'Cyklist på Slussen', motivet: 45x54
Madeleine Pyk, born 1934 in Stockholm.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1500 |
Sold: | SEK 1400 |
Auction date: |
Monday Mars 31 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/3 16:23:27 | 1 | 1.200 kr |
31/3 18:46:39 | 2 | 1.100 kr |
31/3 18:49:33 | 2 | 1.300 kr |
31/3 20:02:10 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2114 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. "Skeppsholmen". S..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 18:23